Білгород-Дністровський повинен пишатися об’єктами культурної спадщини

05-06-2018 16:17 203
категорія: Новини міста


4 червня 2018 року Білгород-Дністровський міський голова Алла Гінак побувала на двох об’єктах, розташованих на території міста, які мають велике значення, як об’єкти культурної спадщини не тільки для міста, а й для всього регіону - це Особняк Ярошевича та будівля колишньої єврейської синагоги по вул. Єврейській.

Обидва об’єкти дотепер так і залишаються в досить жалюгідному стані. Особняк Ярошевича - будівля кінця ХІХ ст., рішенням облвиконкому віднесена до пам’яток архітектури регіонального значення. В 2012 році об’єкт культурної спадщини Особняк Ярошевича було передано із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у державну власність з віднесенням до сфери управління міністерства юстиції України, а в грудні 2013 року прийнято на баланс Головного управління юстиції в Одеській області.

Останні два роки виконком Білгород-Дністровської міської ради неодноразово звертався до Головного управління юстиції в Одеській області щодо прийняття історичної будівлі до комунальної власності міста, внаслідок чого було досягнуто попередні домовленості, та наразі триває процес узгодження процедур передачі об’єкту та підготовка переліку документів для безпосередньої передачі об’єкту у власність міської громади.

Схожу долю має й колишня синагога по вул. Єврейській,29. Будівлю колишньої синагоги, в якій до 1991 року та після, аж до 1998 року, існувала спортивна зала, з 1998 року займала іудейська релігійна громада, але згодом іудейська громада міста призупинила свою діяльність, а будівля почала занепадати.

З огляду на те, що об’єкт культурної спадщини - будівля синагоги по вул. Єврейській почала руйнуватися, а її територія - занепадати, заростаючи травою та кущами, рішенням міської ради в березні 2018 року було визнано таким, що втратило чинність рішення від 1998 року «Про передачу на баланс іудейської релігійної громади будівлі дитячої юнацької спортивної школи відділу освіти виконкому по вул. Кірова,29 (нині Єврейська,29)», чим, фактично, було повернуто у власність міської громади об’єкт культурної спадщини.

В ході огляду міський голова Алла Гінак зазначила, що міська влада повинна докласти максимальні зусилля для того, щоб зберегти пам’ятки культурної спадщини, якими мають честь пишатися не тільки мешканці Білгорода-Дністровського, а й численні гості стародавнього міста, хто хоч раз побував тут та залишив в Білгороді-Дністровському частинку свого серця.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 8 (04849) 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 8 (04849) 2-24-44