Білгород-Дністровський відвідала Генеральний консул Республіки Польща в м. Одеса пані Катажина Солек

07-07-2020 16:19 652
категорія: Новини міста


7 липня 2020 року відбулася зустріч керівництва міста Білгорода-Дністровського на чолі з секретарем міської ради Віктором Грозовим з Генеральним консулом Республіки Польща в м. Одеса пані Катажиною Солек. В заході також взяли участь голова ГО «Центр польської культури «Аккерман» в Одеській області Сергій Квітковський та його заступник - Почесний громадянин міста Білгорода-Дністровського Валерій Цуркан, голова ГО «Товариство польської мови та культури ім. Адама Міцкевича у місті Білгороді-Дністровському та районі» Євген Нікітченко, а також голова релігійної громади римсько-католицької церкви Святої Маргарити з Антіохії Олександр Вйонцек.

В ході зустрічі сторони обговорили перспективи налагодження міжнародного співробітництва, зокрема, в таких напрямках, як освіта, культура, мистецтво, розвиток туризму та інші галузі. Як зазначив Віктор Грозов, цього року міською радою було заплановано здійснити декілька візитів творчих колективів міста Білгорода-Дністровського до Республіки Польща, але у звʼязку з дією певних обмежень, викликаних карантином, заплановані візити довелося відкласти.

За пропозицією Генерального консула Республіка Польща в м. Одеса пані Катажини Солек, сторони домовилися про увічнення на території міста Білгорода-Дністровського памʼяті одного з найвидатніших польських поетів, діяча національно-визвольного руху Адама Міцкевича, який в 1825 році гостював на території нашого міста. Саме під час подорожі до міста, яке носило тоді назву Аккерман, в митця зʼявилася ідея написання сонету «Аккерманські степи».

В свою чергу, Віктор Грозов зазначив, що памʼятний знак на честь Адама Міцкевича можливо було б встановити на території скверу, що розташований за кінокомплексом «Атмосфера» по вул. Першотравневій, тим більше, що саме на цій території є ідея створення парку з національно-культурними куточками тих національних менших, представники яких населяють наш край.

Після зустрічі Віктор Грозов разом з пані Катажиною Солек пройшлися вулицями стародавнього міста Білгорода-Дністровського та завітали до скверу, де в майбутньому буде встановлено памʼятний знак одному з найвидатніших польських поетів Адаму Міцкевичу.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23