Білгород-Дністровський взяв участь в Європейському тижні сталої енергії

05-06-2019 07:19 166
категорія: Новини міста


Місто Білгород-Дністровський є підписантом європейської ініціативи «Угода мерів» із 2017 року і поступово долучається до найкращих європейських практик сталого енергетичного розвитку. «Угода мерів – Схід» – це новий формат об’єднання керівників міст, органів державного управління, приватних інвесторів, проектів технічної допомоги, міжнародних організацій і бізнесу для обговорення проблем і принципів впровадження сталого енергетичного розвитку та адаптації до змін клімату.

1 червня 2019 року Представництво Європейського Союзу в Україні та Миколаївська міська рада відкрили 10-й Європейський тиждень сталої енергії в Україні. На цьому заході місто Білгород-Дністровський представляв головний спеціаліст, енергоменеджер міської ради Олексій Комбаров У церемонії взяли участь Йоганнес Баур, керівник напрямку «Економічна співпраця, енергетика й навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні, та міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.

«Головне завдання Тижня цього року – висвітлити найсерйозніші проблеми на Землі: глобальне потепління, захист довкілля, надмірне використання ресурсів. Європейський Союз приділяє велику увагу цим питанням. Особлива роль у вирішенні проблем належить не лише владі й уряду, але й кожному з нас, адже тільки разом ми можемо досягти результатів. Тому цього року тема Тижня – «Роль громадянина у формуванні сталого майбутнього: енергоефективність, поновлювана енергія й управління відходами», − наголосив Йоганнес Баур.

Одна з ключових подій першого дня Європейського тижня сталої енергії 2019 − відкриття виставки «PRO ефективність 3.0». Виставка проходить у місті втретє й стала щорічним майданчиком для інформування громадян про новітні технології з енергозбереження та відновлювальної енергії для приватних домогосподарств і багатоквартирних будинків. Територія виставки розділена на тематичні сектори: «Опалення», «Вікна і двері», «Освітлення», «Альтернативна енергетика та інновації», «Утеплення й будматеріали».

Міські голови та представники міст-підписантів «Угоди мерів», журналісти, учасники Представництва Європейського Союзу в Україні в рамках #EUSEW2019 відвідали ТОВ АПК «Євгройл», теплоелектростанцію, яка використовує сільськогосподарські й лісові відходи як біопаливо.

У лекторії виставки відбулася панельна дискусія «Роль ОСББ у сталому розвитку міста: практика і перспективи». Експерти ознайомили містян і ЗМІ з останніми досягненнями у зменшенні споживання енергії у багатоквартирних будинках та іншими можливостями впровадження енергоефективних заходів, які підтримує ЄС в Україні. В якості спікерів на панелі виступили експерти Фонду енергоефективності, Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC), Програми розвитку ООН із досягнення Цілей сталого розвитку у регіонах, Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Центру енергоефективності Миколаївської міської ради.

У малому залі Миколаївської міської ради була проведена панельна дискусія в рамках Муніципальної платформи «Енергетична і кліматична трансформація» на тему формування інтегрованої системи управління відходами на локальному рівні та реформи житлово-комунального господарства. Спікерами виступали міський голова м. Миколаїв, представники Міністерства екології та природних ресурсів України, Представництва ЄС в Україні та Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC).

У межах заходу також відбулася церемонія привітання 25 нових учасників Муніципальної платформи з енергетичної та кліматичної трансформації, яка є ініціативою проекту ЄС «Угода мерів – Схід».
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23