День українського козацтва, День захисника України та свято Покрови Пречистої Богородиці відзначають в бібліотеках Білгорода-Дністровського

12-10-2018 12:17 232
категорія: Новини культури


14 жовтня – особливий день календаря, адже цього дня зустрічаються три великі свята: свято Покрови Пречистої Богородиці, День українського козацтва та День захисника України. Козаччина завжди була однією з найяскравіших сторінок української історії, на славних прикладах якої виховувалося почуття національної самоповаги багатьох поколінь українців. Козацтво – велика гордість нашого народу, душа України, її надія і оберіг. 

В бібліотеці ім. О. Пушкіна до цих свят підготовлено бібліотечну  годину козацької слави «Козацька Покрова – найвеличніше осіннє свято». Учні ЗОШ № 11, які завітали на захід взяли участь у вікторинах «Козаки-герої»,  «Що ви знаєте про історію козацтва?» та переглянули відео:  «Козацький марш», «Слайди про козаків» та інші. Також для відвідувачів бібліотеки оформлено книжкову експозицію «Захисник Вітчизни – гордість народу, відвага, мужність, честь».

Бібліотекарі бібліотеки ім. Лесі Українки провели бібліотечні заходи для студентства, а також для підопічних територіального центру соціального обслуговування. Під час зустрічей бібліотекарі Світлана Влезько та Ірина Бочоловська розповіли про українських гетьманів, отаманів, кошових, презентували нові книжки з історії козацтва та відправили присутніх в історичні мандри «Дорогами війська запорізького».

В бібліотеці для дітей та юнацтва ім. В.Катаєва пройшла історична подорож «За честь, за волю, за козацьку долю», яку здійснили підлітки – неповнолітні, що знаходяться на обліку в Білгород-Дністровському міськрайонному відділі філії Державної Установи «Центр пробації». Бібліотекарі розповіли про новини сучасного козацтва, історію та сучасний стан всіх 28-ми козацьких військ (11 з них були в Україні – Азовське, Бузьке, Буджацьке, Запорозьке Низове, Запорозьке Реєстрове, Грецько-Албанське, Чорноморське) та діяльність отамана Буджацького козацтва В. Я. Тимофєєва, автора більш 20 монографій та 100 наукових і науково-популярних публікацій з історії та історіографії сучасного козацтва і козацької педагогіки. Також підлітки познайомилися з віртуальною виставкою «За честь, за волю, за козацьку долю», яку можна переглянути за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=PFwINROtHN4&t=84s.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44