Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області:

«Анонс телефонного зв’язку «гаряча лінія»

9 апреля 2020 року з 11-00 до 12-00 відбудеться сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з головним державним ревізором - інспектором відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Чорноморського управління ГУ ДПС в Одеській області Оленою Ярощенко на тему: «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Земельний податок» (04868) 3-49-00.

Термін кампанії декларування продовжено до 1 липня

Чорноморське управління ГУ ДПС в Одеській області повідомляє, що Законом України від 17.03.2020  №533 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» продовжено термін кампанії декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2019 року до 1 липня 2020 року.

В умовах реальної вірусної загрози, громадяни можуть скористатися можливостями Електронного кабінету платника та безконтактно подати декларацію про майновий стан та отримані доходи.

Електронний сервіс передбачає часткове автоматичне заповнення декларації на підставі облікових даних платника, відомостей щодо нарахованих (виплачених) доходів, наявних в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків та відомостей щодо об’єктів нерухомого (рухомого) майна.

Для подання декларації в електронній формі у режимі реального часу (on-line) та використання сервісу автоматичного заповнення на основі даних ДПС необхідно:

- отримати електронний цифровий підпис;

-  авторизуватися;

-  отримати відомості про отримані доходи з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;

-  заповнити власну декларацію.

    Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору, зазначену в річній податковій декларації платники податків самостійно сплачують до 1 жовтня 2020 року.

Шановні громадяни, просимо з розумінням поставитись до ситуації, що склалася та перейти на безконтактне спілкування з територіальними органами ДПС – у режимі on-line.

До уваги платників єдиного соціального внеску

Чорноморське управління Головне управління ДПС в Одеській області повідомляє, що Законом України від 17.03.2020 №533-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон №533-IX) внесені зміни до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування» (далі – Закон №2464-VI),  та повідомляє наступне.

Тимчасово звільняються від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування (далі ЄСВ) лише за себе з 01 по 31 березня та з 01 по 30 квітня 2020 року:

-  фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування;

- особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності;

- члени фермерського господарства, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах.

Такі особи можуть самостійно прийняти рішення про нарахування, обчислення та сплату ЄСВ за періоди з 01 по 31 березня та з 01 по 30 квітня 2020 року в розмірах та порядку, визначених Законом №2464-VI. У такому разі інформація про сплачені суми зазначається у звітності про нарахування ЄСВ за звітний період, визначений для таких осіб Законом №2464-VI.

Якщо платник вже здійснив оплату внесків за березень та квітень 2020 року, до набрання чинності Законом №533-IX, такі суми зараховуватимуться податковими органами (без будь-яких заяв платників ЄСВ) у рахунок майбутніх платежів (за умови відсутності у такого платника сум недоїмки, штрафних санкцій та/або пені по цьому внеску), крім випадків самостійного визначення таким платником бази нарахування ЄСВ за звітний період у Звіті.

Також, тимчасово штрафні санкції не застосовуються за порушення вчинені у період з 01 по 31 березня та з 01 по 30 квітня 2020 року, зокрема за :

- несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄСВ;

- неповну сплату або несвоєчасну сплату суми ЄСВ одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується ЄСВ (авансових платежів);

- несвоєчасне подання звітності, передбаченої Законом № 2464-VI, до контролюючих органів.

При цьому абзаци другий та третій п.7 частини одинадцятої ст. 25 Закону № 2464-VI щодо такого порушення, вчиненого у період з 01 по 31 березня та з 01 по 30 квітня 2020 року, не застосовується.

Також відповідно до п. 9 прим.11.2. розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464-VI у період з 01 по 31 березня та з 01 по 30 квітня 2020 року платникам ЄСВ не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.

На період з 18 березня по 18 травня 2020 року встановлено мораторій на проведення документальних перевірок, правильності нарахування, обчислення та сплати ЄСВ.

При цьому звертаємо увагу, що дія мораторію не поширюється на камеральні перевірки звітності з ЄСВ.

Щодо проведення податкових перевірок: зміни до Податкового кодексу України

Головне управління ДПС в Одеській області повідомляє, що 18 березня 2020 року набрав чинності Закон України від 17.03.2020 № 533-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" (далі – Закон № 533-IX).

Законом № 533-IX встановлено мораторій на проведення документальних та фактичних перевірок на період з 18 березня по 31 травня 2020 року, крім документальних позапланових перевірок з підстав, визначених підпунктом 78.1.8 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України (щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від’ємного значення з ПДВ, яке становить більше 100 тис. гривень).

Слід зазначити, що зміни, внесені Законом № 533-IX не передбачають обмежень щодо проведення камеральних перевірок, відповідно до ст. 76 Податкового кодексу України. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність платників податків за кожний звітний (податковий) період.

Інформація про перенесення документальних планових перевірок, які відповідно до плану-графіку проведення планових документальних перевірок мали розпочатися у період з 18 березня по 31 травня 2020 року та на день набрання чинності Закону № 533-IX не були розпочаті, внесена до оновленого плану-графіку (з урахуванням коригування), який оприлюднюється на вебпорталі ДПС за посиланням https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/402509.html.

Штрафні санкції за не реєстрацію (несвоєчасну) реєстрацію в ЄРПН податкових накладних/розрахунків коригування не будуть застосовуватися протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року

Головне управління ДПС в Одеській області інформує, що Законом України від 17 березня 2020 року № 533- IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533), внесено зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI із змінами та доповненнями, які передбачають звільнення від штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, які вчинені протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року.

Зокрема, штрафні санкції за порушення граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних або їх не реєстрацію із датою складання з 16 лютого по 15 травня 2020 року, вчинених протягом періоду з 01 березня по 31 травня 2020 року застосовуватися не будуть.

Разом з тим, порушення вимог ПКУ щодо реєстрації податкової накладної з ПДВ/розрахунку коригування до неї негативно впливає на право контрагента платника податків скористатися правом на нарахування податкового кредиту з ПДВ.

Звертаємо увагу на те, що Закон № 533 не звільняє платників від застосування до них фінансової відповідальності зокрема, за неподання (несвоєчасне подання) податкової звітності з ПДВ, несплату (несвоєчасну) сплату податкових зобов’язань з ПДВ.

 




Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23