Інформація щодо стану захворюваності на респіраторну хворобу COVID-19 на території міста Білгорода-Дністровського

11-08-2020 09:11 831
категорія: Новини міста


Вже третій тиждень поспіль відмічається серед мешканців міста 30-35 випадків захворюваності на респіраторну хворобу COVID-19, щодня виявляються 6-7 нових випадків інфекції у пацієнтів, які потребують госпіталізації. За останній тиждень зареєстровано 33 випадки. Також відмічається поступове збільшення випадків респіраторних захворювань та пневмоній серед мешканців – 34 за тиждень, у т.ч. 26 у дітей.

Станом на 10.08.2020 року захворіли на COVID-19 всього 147 осіб, у тому числі дітей - 18, серед вихованців спеціалізованого будинку дитини виявлено – 5 позитивних результатів, всі діти почуваються задовільно, встановлено цілодобове медичне спостереження.

Серед захворілих найбільша частка – медпрацівників 41 особа, у т.ч. медпрацівників МБЛ – 30 осіб, під час обстеження контактних осіб виявлено 5 медичних працівників спеціалізованого Будинку дитини. Військових – 8 осіб.

За станом здоров'я пацієнтів та у відповідності до нормативних документів системи, госпіталізовані за весь період до лікувальних установ І-хвилі м. Одеси - КНП «ООМЦ» – 63 хворих після лабораторного підтвердження коронавірусної хвороби методом ПЛР в обласній вірусологічній лабораторії. Також перебувають на лікуванні хворі мешканці міста в КНП «Чорноморська міська багатопрофільна лікарня» та у КНП «Дунайська обласна лікарня» м. Ізмаїла. Одужали - 22 пацієнта.

Під наглядом лікарів КНП «Білгород-Дністровський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» перебувають у самоізоляції – 23 особи з числа контактних осіб та 10 осіб з безсимптомним варіантом захворювання на амбулаторному лікуванні без загрози життю.

На першому тижні серпня стався випадок смерті медичного працівника – лаборанта патолого-анатомічного бюро, розташованого у місті, жінка 1968 року народження, померла в КНП «ООМЦ» від респіраторної хвороби COVID-19, яка ускладнилась важкою пневмонією. За весь період померло 5 жінок, на жаль, всі мали супутні захворювання.

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, станом на 10.08.2020 на території Білгород-Дністровськоого району зареєстровано 207 підтверджених випадків інфікування COVID-19.

З метою недопущення виникнення внутрішньо-лікарняного спалаху СOVID-19, постійно проводиться поетапне обстеження медпрацівників та обслуговуючого і технічного персоналу лікарні. Взято проби у працівників бухгалтерії, стаціонарних відділень, на черзі стоматологічна поліклініка, робота триває, не зважаючи на відсутність підписаного пакету на мобільні бригади СOVID-19 та оплати з Державного бюджету України від НСЗ України. Кошти на зазначені дослідження втретє виділено з міського бюджету, а саме – 30,0 тис. грн. на придбання транспортних серед та паливно-мастильних матеріалів для забезпечення транспортування біо-проб на ПЛР до вірусологічної лабораторії м. Одеси.

Нагадуємо, послаблення карантину не скасовує основні правила біологічної безпеки у суспільстві, а в умовах зростання захворюваності мають життєво-важливі постулати, які здатні уникнути ризику інфікування та розвитку ускладнень від COVID-19, а саме:

• соціальне дистанціювання 5 метрів,

• особиста гігієна з обробкою рук антисептиками,

• прибирання приміщень з додаванням дезінфекційних засобів,

• уникнення масових заходів зі скупченням людей, особливо у закритих приміщеннях,

• використання засобів індивідуального захисту у громадських приміщеннях та у громадському транспорті.

Щотижнева інформація Центру громадського здоров'я МОЗ України за посиланням:

http://reachinitiative.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/60b2a785c4fb47d09758cbbd8e2f727c

Бережіть себе та своїх рідних, будьте уважні та обережні!

Своєчасно звертайтеся по допомогу до лікарів!
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23