Ще одну легенду міста поставив на сцені Білгород-Дністровський народний театр «Прометей»

19-04-2019 12:42 150
категорія: Новини культури


Народний театр «Прометей» Білгород-Дністровського центру культури та дозвілля вразив фрагментом вистави «Легенда про царицю Тамару» журі обласного фестивалю аматорського театрального мистецтва «Театральна весна» оригінальним постановочним рішенням та живою, відвертою грою акторів-аматорів. Керівник колективу – Інеса Федосова, цікаво відтворила в п’єсі події середньовіччя, що відбувалися в нашому місті. Зокрема, легенда про Тамару стосується Дівочої вежі, яка знаходиться ліворуч від головної брами Білгород-Дністровської фортеці.

Оповідають, що молдовський господар Олександр Добрий мав дочку на ім’я Тамара, яка була дуже розумною і вродливою. Олександр практично постійно ходив в походи, а Тамара залишалась вдома. Коли дівчина подорослішала, вона почала вести розбійницький спосіб життя. Одного разу Тамара попросила батька виділити гроші на будівництво монастиря. Олександр виділив гроші та скликав місцевих жителів для будівництва святині, а сам поїхав у похід. Проте, замість монастиря Тамара наказала побудувала могутню фортецю і оголосила себе незалежною царицею. Оселившись у фортеці, розбійники здійснювали напади на сусідні міста і села. Коли ж Олександр Добрий повернувся з походу додому і побачив замість монастиря фортецю та дізнався про дії своєї дочки, він прокляв її. Потім батько наказав замурувати Тамару живцем у стінах фортеці, і з того часу вежу називають «Дівоча».

Саме такий фінал вистави – коли неймовірний крик замурованої дівчини проникає в серце, змусив глядачів по справжньому співпереживати героям постановки. А глядачами двох показів вистави «Легенда про царицю Тамару», які відбулися 18 квітня в актовому залі рибопромислового технікуму та на сцені гарнізонного Будинку офіцерів, стали студенти, викладачі, військовослужбовці та пересічні жителі нашого міста.

Минулого року народний театр «Прометей» започаткував гарну традицію, коли показав цикл вистав за легендою про Парасковію в бібліотеках та навчальних закладах міста. Після такого живого театрального спілкування, до аматорської трупи театру приєдналася молодь – студенти та школярі. Зокрема четверо – студенти саме рибопромислового технікуму. Важливо й те, що такі постановки невимушено залучають молодь до вивчення історії та нематеріальної культурної спадщини нашого міста.

Театр «Прометей» - найстарішій творчий колектив Центру культури та дозвілля. В цьому році йому виповнюється 60 років і – в квітні місяці, він вкотре підтвердив звання «народний». Не зважаючи на вік, колектив продовжує молодіти та зберігати традиції. Тісно співпрацюючи з театром постановочного бою «Доблесть», актори демонструють на сцені справжні середньовічні баталії, що робить постановки яскравими та інтригуючими.

Сьогодні в народному театрі – учасники різного віку. Так, шестирічна Аня Бос, яка зіграла маленьку Тамару, - дочка акторів, що брали участь у постановці «Укрощение строптивой» понад 10 років тому. А Марка Олійника місцеві театрали пам’ятають за роллю у виставі «Попелюшка», де він вже 18 років тому зіграв юного принца. У тій же постановці 2-річна Євгенія Федосова грала маленьку пташечку, а сьогодні вона – 19-річна дівчина, втілила образ Тамари. А її акторський талант і досвід змусили глядачів щиро співпереживати трагічній долі головної героїні вистави. Перші оплески отримали від глядацької зали й 16-річна школярка Наталя Лазуренко – учениця ЗОШ № 1, та студентка РПТ Одарчук Настя, яка зіграла шпіонку султана.

Усіх їх згуртувала любов до театрального мистецтва та розуміння того, що саме мистецтво здатне змінити навколишній світ на краще!
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44