Увага! Попередження нещасних випадків серед дітей!

29-05-2019 11:30 135
категорія: Новини міста


28 травня 2019 року на черговому засіданні з питань захисту прав дитини було заслухано інформацію служби у справах дітей Білгород-Дністровської міської ради «Про нещасні випадки серед дітей».

Надано інформацію про роботу підрозділів Національної поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області з початку 2019 року, а саме: по Одеській області зареєстровано 413 нещасних випадків з дітьми, у результаті яких постраждало 258 хлопчиків та 155 дівчат. Найбільша кількість постраждалих дітей - це діти віком до 6 років. В Одеській області мали місце 259 нещасних випадків, в м. Одесі -154 випадки.

Переважно нещасні випадки трапляються внаслідок:

Падіння/удари – 290, в тому числі одна дитина по місту Білгороду-Дністровському

ДТП - 30

Медикаментозне отруєння - 13

Побутових різаних (рваних) ран - 21

М’ячем - 4

Падіння телевізора/шафи - 2

Пов’язані з хворобами – 3

Асфіксія - 1

Хімічні отруєння – 31, в тому числі 3 дітей, мешканців міста Білгород-Дністровського – отруєння алкогольними напоями невідомого походження

Пожежа – 2

Вивихи -1

Потрапляння чужорідного тіла у частині тіла - 4

Необережного поводження з тваринами/комахами (удар/укус) - 6

Отруєння чадним газом - 2

Необережного поводження з петардами - 3

Також, по Одеській області з початку року зареєстровано 38 смертельних випадків дітьми, які сталися внаслідок:

Синдром раптової смерті - 14

Смерті через хворобу - 17

Смерті по недбалості (удушення одягом) - 1

Механічної асфіксії - 1

Асфіксія (шведська стіна) - 3

Під час пологів - 3

ДТП - 1

Ураження електрострумом - 2

Найбільша кількість нещасних випадків з дітьми зареєстрована на території районів: Суворівський, Біляївський, Кілійський, Хаджибіївський, Ширяївський, Саратський, Київський, Подільський, Балтський, Болградський, Чорноморський, Ананьївський, Малиновський, Тарутинський, Березівський, Татарбунарський, Білгород-Дністровський, Захарівський, Любащівський, Овідіопольський, Ренійський, Хмельницький, Кодимський, Роздільнянський, Портофранківський, Шевченківський, Окнянський, Усатівський.

Найбільш поширеними видами травм у дітей є переломи та забої різних частин тіла, які діти отримують в результаті падінь та ударів.

Особливої уваги заслуговує питання щодо отримання дітьми побутових різаних ран та отруєнь хімічними речовинами, що сталися внаслідок відкритого доступу до них дітей.

Крім цього, підрозділами поліції ГУНП в Одеській області зареєстровано 64 випадки отримання опіків дітьми. Найбільша кількість дітей, які постраждали від опіків, є мешканцями Одеської області (45) та 17 - жителі Одеси.

Діти отримали опіки внаслідок:

Необережного поводження з окропом - 52

Контакт з паром - 4

Необережного поводження з сірниками/феєрверками - 2

Вживання гарячої їжі - 1

Враження електричним струмом - 1

Пожежі - 3

Аналіз показав, що малолітні діти до 6 років найчастіше обпікаються гарячою рідиною, а саме: молоком, чаєм, окропом та їжею, натомість діти більш старшого віку отримують опіки внаслідок необережного поводження з джерелами електричного струму (селфі на потягах) та феєрверками.

Встановлено, що основними причинами нещасних випадків з дітьми, пов’язаних з опіками, є недостатній догляд батьків за дітьми та їх безвідповідальне ставлення до забезпечення безпеки своїх дітей, а також відсутності роз’яснювальних бесід з дітьми щодо елементарних заходів безпеки.

Службою у справах дітей Білгород-Дністровської міської ради за поточний період 2019 року за участю представників ВП ГУНП України в Одеській області та фахівців МЦСССДМ здійснено 12 виїзних профілактичних рейдів, під час яких обстежено умови проживання 60 сімей.

Наказом служби у справах дітей знято двох дітей з обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у зв’язку із зникненням підстав. Відповідним наказом шістьох неповнолітніх поставлено на облік дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з низьким батьківським потенціалом та неналежним виконанням своїх обов’язків.

З метою попередження нещасних випадків серед дітей службою у справах дітей Білгород-Дністровської міської ради з батьками, опікунами/піклувальниками, прийомними батьками, батьками-вихователями проводяться тематичні бесіди, під час яких обговорюються питання важливості збереження життя та здоров'я дітей, роз’яснюються заходи безпеки при користуванні в зимовий період опалювальними пристроями та електроприладами, в літній період обережного поводження з тваринами/комахами, правила безпечної поведінки на воді та біля води. Особливу увагу приділяється бесідам щодо отруєння медикаментами, чадним газом, хімічними речовинами, ураження електрострумом, отримання дітьми опіків, дотримання правил дорожнього руху.

За результатами розгляду зазначеного питання на засіданні комісії з питань захисту прав дитини управлінню освіти сім'ї, молоді та спорту доручено провести тематичні бесіди в закладах освіти міста щодо попередження нещасних випадків серед дітей, відповідальності батьків, законних представників за збереження їх життя та здоров'я в літній період.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44