Важлива інформація для отримувачів субсидії - на брифінгу в Білгород-Дністровській міській раді

11-01-2019 11:41 321
категорія: Новини міста


11 січня 2019 року начальник відділу соціальних допомог та субсидій управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради Валентина Ніколаєва провела брифінг для представників місцевих ЗМІ, в ході якого інформувала щодо змін у Положенні про порядок призначення житлових субсидій згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 року №1176 “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі”.

В. Ніколаєва повідомила, що з 1 травня 2019 року призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального періоду 2018-2019 років не у грошовій формі, буде здійснюватися лише після подання нових заяви і декларації, в яких обов'язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг надається:

- громадянам, які звернулись за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 року, - за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам шляхом перерахування коштів на рахунки виконавців комунальних послуг, тобто алгоритм фінансування не змінюється.

- громадянам, які звернулись за призначенням житлової субсидії з 1 січня 2019 року, - за рахунок коштів, передбачених Мінсоцполітики у державному бюджеті для виплати житлової субсидії у грошовій формі шляхом перерахування коштів на рахунок в АТ “Ощадбанк” з подальшим переказом АТ “Ощадбанк” таких коштів на рахунки виконавців житлово-комунальних послуг, які в подальшому ними розподіляються на особові рахунки одержувачів житлових субсидій.

На кожного отримувача субсидій буде автоматично відкритий персональний обліковий запис у банку, на якому будуть відображатися житлові субсидії у грошовій формі та вартість спожитих послуг.

АТ “Ощадбанк” щомісяця інформуватиме субсидіантів смс-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.

Після закінчення опалювального сезону суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії.

Для реалізації механізму надання житлових субсидій у грошовій формі інформаційна взаємодія між управлінням соціальної політики, Мінсоцполітики, АТ “Ощадбанк” та об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг здійснюється шляхом обміну електронними документами з використанням електронного цифрового підпису, на підставі укладених договорів.

За інформацією Валентини Ніколаєвої, змінами зазначено, що громадяни, яким житлова субсидія призначена з 1 січня 2019 року, зобов'язані щомісяця сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми житлової субсидії.

Одержувачі субсидії, які звернулись за призначенням житлової субсидії до 31 грудня 2018 року зобов'язані щомісяця сплачувати обов'язкову частку платежу. У разі, коли вартість фактично використаної послуги менша ніж обов'язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

За додатковою інформацією слід звертатися до управління соціальної політики Білгород-Дністровської міської ради за адресою: провулок Офіцерський,8, кабінет №3, за телефоном 2-25-95.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44