Відповіді на запитання під час проведення «Прямої телефонної лінії»

01-02-2019 08:36 52
категорія: Управління Держпраці


ЗАПИТАННЯ Чи має право на основну щорічну відпустку працівник, який ще не відпрацював на підприємстві півроку?

Ч.5 ст. 10 Закону України «Про відпустки» встановлено загальне правило: право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.

Але є категорії працівників, які мають право на отримання щорічної відпустки повної тривалості до спливу шести місяців роботи на підприємстві, їх перелік міститься у ч. 7 ст. 10 Закону України "Про відпустки".

Якщо працівник не належить до категорій, які мають право на отримання щорічної відпустки повної тривалості до спливу шести місяців роботи на підприємстві, то можливість отримати відпустку до закінчення шестимісячного терміну безперервної роботи все ж є.

У ч. 6 ст. 10 Закону України "Про відпустки" зазначено, що у такому випадку тривалість відпустки визначається пропорційно до відпрацьованого часу.

Тому працівник може звернутися до роботодавця з проханням надати частину щорічної відпустки.

Можливість поділу щорічної відпустки на прохання працівника на частини – передбачено ч. 1 ст.12 Закону України «Про відпустки», за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

У разі якщо за результатами розрахунку тривалості відпустки пропорційно відпрацьованому на підприємстві часу працівникові все ж бракує декілька днів відпустки - то він може звернутися до роботодавця із заявою про надання відпустки без збереження заробітної плати. Така відпустка може надаватися за згодою між працівником та роботодавцем тривалістю не більше 15 календарних днів на рік (ст. 26 Закону України «Про відпустки»).

Ст.інспектор ГУ Державної служби

України з питань праці в Одеській області І.Б.Сорокін

тел. 04840-62552

0973741562




Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44