Найбільшою цінністю держави є людина, здоров'я та працездатність громадян. В «Основах законодавства України про охорону здоров'я» та інших актах законодавства визначено поняття «здоров'я» - це стан повного фізичного, психічного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних вад.

Фонд соціального страхування України є соціальною інституцією, яка реалізує конституційні гарантії щодо соціального захисту громадян у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, охорони їх життя та здоров’я у процесі трудової діяльності.

«Порядком відшкодування витрат за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України» визначене право застрахованої особи на лікування в реабілітаційному відділенні санаторно-курортного закладу, відповідно до медичних показань за рекомендацією лікуючого лікаря та за наявності висновку лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу, клініки медичної науково-дослідної установи або жіночої консультації.

За рахунок коштів Фонду застраховані особи мають можливість відновити своє здоров’я в умовах санаторно-курортних закладів України. Відповідно до медичних показань, застрахована особа має право вільного вибору реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.

Порядком запровадилися нові принципи і підходи у роботі Фонду. Так усю необхідну роботу, пов’язану з підготовкою та оформленням документів, необхідних для отримання застрахованою особою санаторно-курортного лікування, здійснюють працівники Фонду, а не людина.

Важливою рисою реабілітаційного лікування є те, що воно для застрахованої особи – безкоштовне, а на період такого лікування в установленому порядку видається листок непрацездатності.

У 2018 році на реабілітаційне лікування Білгород-Дністровським відділенням УВД ФССУ в Одеської області було направлено 50 осіб, і вже у 1 кварталі 2019 року - 8 осіб.

Застраховані особи отримують реабілітаційне лікування та медичну реабілітацію з максимальним використанням природних лікувальних ресурсів, фізіотерапевтичних методів, дієтотерапії, лікувальної фізкультури та забезпечення належних культурно-побутових умов на базі санаторно-курортних закладів, розташованих на територіях курортів державного та місцевого значення або в лікувально-оздоровчих місцевостях.

Наявність різноманітних природних ресурсів в Україні дозволило створити різноманітну систему санаторно-курортного лікування, яке, будучи головним напрямом реабілітаційної допомоги, посідає особливе місце у системі охорони здоров'я. Оздоровниці сьогодні є ефективними стаціонарами для доліковування і проведення реабілітаційних заходів.

Отже, запровадження механізму відшкодування витрат за надані соціальні послуги санаторно-курортним закладам за вибором застрахованих осіб безперечно призвело до підвищення якості надання соціальних послуг за рахунок страхових коштів.

Консультації та роз'яснення щодо реабілітаційного лікування застрахованих осіб можна отримати за адресою: м.Білгород-Дністровський, вул.Михайлівська 41 «а», телефон (04849) 22049.
Запити та запрошення
надсилати за адресою: ob.otdel@ukr.net
(Загальний відділ Білгород-Дністровської міської ради)

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
тел. 04849 3-59-40

Білгород-Дністровська міська рада
67700,Україна
м. Білгород-Дністровський
вул. Михайлівська, 56
тел. 04849 2-24-44

Контактний центр:
(цілодобово)
тел. 04848 3-33-33
тел. 067-333-06-23